Etkinlik Örnekleri

23 Nisan’da evde ne yapılır? 23 Nisan Evde Etkinlik – Duvar Posteri Hazırlama

Dünya genelinde yaşanan salgın sebebiyle alınan tedbirler kapsamında okulların kapanmasıyla bu yıl 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerimizde kutlayacağız. Dolayısıyla çocuklar için evde güzel bir etkinlik hazırlamak, hem bu günü en iyi şekilde kutlamamıza hem de evde bunaldıkları şu günlerde onlara biraz neşe katacaktır.

Biz de bu yazımızda evimizin en büyük duvarına bir 23 Nisan posteri nasıl hazırlanır onu anlatmaya çalışacağız. Bunun etkinlik için ihtiyacınız olan tek şey bir yazıcı. Tabii bu yazıcı renkli bir yazıcı olursa çok daha güzel bir etkinlik olacaktır. Ancak biz herkeste renkli yazıcı olmayacağını tahmin ederek aşağıda paylaştığımız dosyalardan bir tanesini boyanabilir bir şekilde paylaşıyoruz.

Aşağıda mavi linkle paylaştığımız zip dosyasının içinde 5 farklı PDF dosyası vardır ve her bir PDF dosyası 24 sayfadan oluşmaktadır. Siz istediğiniz PDF dosyasını çıktı alarak 24 parçalık bir puzzle gibi sayfaları birleştirerek 23 Nisan duvar panonuzu oluşturabilirsiniz.

 

Bu etkinliği yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Çıktı aldığınız sayfalar yazıcınızdan çıkarken sırasıyla çıkacağı için sayfaları karıştırmayın. Parça sayfaları ilk önce Pritt gibi yumuşak sayılabilecek bir yapıştırıcıyla birbirine yapıştırın. 3×8 şeklinde 23 Nisan Panosunu oluşturabilirsiniz. Aldığınız çıktıların kenarlarında 2-3 mm’lik beyaz sınırlar olacaktır ki bunların ekleme olmayacak bölümlerini sıfırdan maket bıçağıyla yada makasla kesin ki oluşturduğunuz görüntü bir bütün olarak görünsün.

23 Nisan’da evde ne etkinlik yapılır diye düşünürken buyurun size 5 adet duvar posteri.

Not: Duvar posterinizi oluşturup çocuğunuzla önünde günün hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın. 🙂

23 Nisan Evde Etkinlik Örneği olan Duvar Posterlerini İndir

(Dosyalar aliogretmen.com sitesinden alıntıdır.)

Etiketler: , , , ,

Yorumlar