Etkinlik Örnekleri

Atık Kağıtlardan Balık Yapma Etkinliği

Gerek okulda gerekse evde etkinlikler anında en çok kullandığımız materyaller hiç kuşkusuz kağıtlardır. Yapımında onlarca ağacın kestiği ve üretiminde onca emeğin olduğu düşünüldüğünde etkinliklerimizde kağıt kullanırken iki kez düşünmekte fayda vardır diye düşünüyoruz. Dolayısıyla etkinlikornekleri.com olarak biz etkinliklerde kullandığımız hiçbir kağıdı atmamayı onları iki kez hatta üç kez tekrar tekrar kullanmayı hedefliyoruz. Ancak atık kağıtlardan etkinlik yapmak için hayal gücünüzü zorlamanız gerekecektir. Biz de bu yazımızda hayal gücünüzü etkili bir şekilde kullanabilmeniz için sizinle etkinlik örneklerini paylaşmak istedik. Aşağıda atık kağıtlardan balık yapma etkinlik örneklerini görebilirsiniz.

Kağıttan balık yapma etkinliği için ihtiyacınız olan malzemeler genellikle aynı olsa da ufak tefek ek malzemelere ihtiyacınız olabilir. Kağıttan balık yapama etkinliği için genel olarak neler lazım olabilir sıralayalım.

-Önceden kullandığınız renkli yada beyaz kağıtlar
-Makas
-Yapıştırıcı
-Bant

Ayrıca etkinliğine özgünlük kazandırmak için de şu malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz:

-Mandal
-Pipet
-Çöp şiş
-Kürdan
-Kulak Pamuğu
-Pamuk
-Pet şişe

Malzemelerin ikinci bölümünde yazdığımız malzemelere yapmayı tercih ettiğiniz kendi etkinliğine göre eklemeler ve çıkartmalar yapabilirsiniz. Yaptığınız balıkları kendi aralarında konuşturarak küçük bir kukla şov sergileyebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.