Etkinlik Örnekleri

Atık Kağıttan ne yapılır? Atık kağıttan çanta yapımı

Geri dönüşüm yazılarımızı olabildiğince görseller halinde paylaşmaya çalışıyoruz ki içeriklerimiz bir fikir olmasının yanı sıra tarif olarak da işinize yarasın. Bu paylaşımımızda da atık kağıttan çanta yapımı konusunu ele alıyoruz. Üstteki videoda da gördüğünüz gibi youtuber malzeme olarak dergi kağıtlarını kullanıyor. İlk önce eşit boylarda kestiği kağıtları koli bandıyla lamine ettikten sonra basit bir örme metoduyla küçük parçalar oluşturuyor. Daha sonra bu parçaları da birleştirerek çantanın son şeklini veriyor. Oldukça hafif ve kullanışlı bir portföy çantaya siz de evinizdeki atık kağıtları kullanarak sahip olabilirsiniz.

Paylaştığımız videodaki çantayı oluşturmak için 5 adet karikatür dergisi kullanılmıştır. Karikatür dergisinin kullanılmasının sebebi ise çantanın genel olarak bir konsept tasarıma sahip olmasını sağlamaktır. Eğer siz de farklı konseptte atık kağıttan çanta yapmak istiyorsanız belli konulara ait kağıtları toplayarak işe başlamalısınız. Örneğin moda dergisinden kıyafet konseptli bir atık kağıttan çanta yapabilirsiniz ya da bir bahçe dergisinden bitkilerin olduğu bir kağıt çanta yapabilirsiniz.

Atık kağıttan çanta yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise elinizdeki kağıtların yapacağınız çanta için yeterli olup olmadığıdır. Dolayısıyla işe başlamadan önce kenarınızda ihtiyacınızın olandan biraz daha fazla atık kağıt tutmak size zaman kazandıracaktır.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.