Etkinlik Örnekleri

Cam şişeden geri dönüşüm; Soda şişesinden süs eşyası yapımı

Cam şişeler bilindiği üzere endüstriyel gıdaları saklamak ve paketlemek için en sağlık malzemelerden bir tanesidir. Örneğin cam şişedeki bir süt ile plastik şişedeki bir sütün arasında sağlık bakımından çok fark vardır. Üreticiler için cam şişeler her ne kadar daha fazla maliyet gerektirse de sağlığına düşkün müşterilerini de düşündükleri için firmalar cam şişeleri hala tercih etmektedirler. Cam şişelerin vazgeçilmez  olduğu sektörlerden bir tanesi de soda sektörüdür. Madeni sular ülkemizde büyük oranda cam şişelerde pazarlanmaktadır. Bu durum madeni suların sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlamaktadır. Ancak bunun yanı sıra bir de dezavantajı vardır ki o da cam şişelerin kullanıldıktan sonra bir atık olmasıdır.

Tek kullanımlık bir malzeme olan cam soda şişeleri geri dönüşüm için kullanılabilecek güzel bir malzemedir. Biz de bu yazımızda cam şişeden geri dönüşüm konusunu ele alacağız.

Aşağıda paylaştığımız videoyu da hem örnek hem de tarif olması açısından paylaştık. Cam şişeden geri dönüşüm yapmak için ihtiyacınız olan diğer malzemeler ise, gıda boyası, su, makrome ipleri, boncuk yada çiçek gibi süs eşyaları olabilir. Bu malzemeler size şişenizi süslemek için lazım olacaktır. Biz sözü daha fazla uzatmadan aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

 

Etiketler: , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.