Etkinlik Örnekleri

Çocuklar için Geri Dönüşüm Etkinlikleri – Plastik şişelerden ne yapılır? (2)

BURADAKİ yazımızda birincisini paylaştığımız plastik şişelerle geri dönüşüm etkinliklerine bu yazımızla devam edeceğiz. Yapıları gereği geri dönüşümde kullanılmaya oldukça müsait olan atık plastik şişelerle başka neler yapılır gelin birlikte bakalım.

Masaüstü Kalemlik yada Diş Fırçalığı

Görsellerde de gördüğünüz gibi atık plastik şişelerle masanızın üstüne güzel bir kalemlik yapabilirsiniz. Plastik kutuların kalemlik için o kadar kullanışlıdırlar ki, en büyük ebatlarını bile ikinci resimde oldu. Bizim paylaştıklarımızın sadece birer örnek olduklarını unutmayın siz kendi kalemliğinizi daha farklı şekilde tasarlayabilirsiniz.

Kuş Yemliği


İkinci etkinliğimizin adını biz kuş yemliği olarak koyduk ama siz bunu her hayvan için de kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece yemlik değil, atık plastik şişeleri hayvanlara suluk olarak da tasarlayabilirsiniz. Yukarıdaki örneklerde de gördüğünüz gibi pet şişenin kenarlarını keserek üst kısmından delikler açarak bir ağaç dalına, balkonunuzun demirine yada evinizin yağmur oluklarına bu yemlikleri asabilirsiniz. Eğer bu yemlikleri güzel bir şekilde süslemeyi başarırsanız onlardan evinizin dışı için güzel bir dekorasyon malzemesi de olabileceğini unutmayın. Bunun için çocuğunuzla birlikte atık plastik şişesini güzel bir şekilde boyamanız gerekecektir.

Poşetlik

Mutfağınız ya da kileriniz için en yaratıcı ama bir o kadar da en basit atık plastik şişe değerlendirme yöntemi hiç kuşkusuz atık şişeden poşetlik yapmaktır. Bir şişeyi ters çevirip azsanız bile bu geri dönüşüm fikrini gerçekleştirmiş olursunuz. Ama çocuklar için geri dönüşüm etkinliği yapacaksak onları da dahil etmeliyiz ve bu poşetliklerin süsleme işlerini onlara vermeliyiz.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.