Etkinlik Örnekleri

EBA Canlı Derse Giremiyorum? EBA Canlı Ders Sorunu

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından dolayı ülkemizde okullar Mart ayından beri kapalı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan dersler her sınıf düzeyinden EBA TV üzerinden yayınlanıyor. Ancak bunların yanı sıra gerek özel okullar gerekse devlet okulları öğrencileriyle canlı derslerde yapıyorlar. Uzaktan eğitimin en önemli kısmını oluşturan EBA Canlı derslere ulaşmak zaman zaman zor oluyor. Bu zorlanmaya sebep olan en önemli etken EBA’daki şebeke yoğunluğudur. Bunun için yapılabilecek tek şey derse giriş için sık sık deneme yapmaktır.

EBA Canlı derse girememenin bir diğer nedeni de bilgisayarınızda çok küçük bir dosyanın olmayışıdır. Bu dosyanın adı msvc140.dll dosyasıdır. Eğer bu dosya bilgisayarınızda yoksa “msvc140.dll dosyası bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor” hatası alırsınız. EBA Canlı Derse girmiyor sorununu çözümünü anlatmaktan ziyade bir video ile göstermek daha iyi olacaktır. Bu yüzden aşağıdaki videoyu paylaşıyoruz. Herhangi bir adımı atlamamak için videoyu baştan sona kadar izlemenizi tavsiye ederiz.

 

Bu videodaki işlemleri de yaptıktan sonra eğer bilgisayarınız EBA Canlı derse girmiyor ise bu kez de bilgisayarınızın Windows Güncellemelerine bakmanız gerekmektedir. Wndows güncellemelerinizin açık olduğundan emin olun. Bunu yapabilmek içinse Bilgisayarınızın Denetim Masasından Windows Update bölümüne girmeniz gerekmektedir.

EBA Canlı derse girmek için bu adamları takip ederseniz, EBA canlı derse girme sorununuz büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

 

Etiketler: , , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.