Etkinlik Örnekleri

Kağıttan yada Köpük Tabaktan Kaplumbağa Yapımı

Çocukların en çok sevdikleri ve heyecanlandıkları etkinliklerin başında elleriyle bir şeyler üretmek geliyor kuşkusuz. Eğer evinizde sürekli bir kağıt, karton atığı oluyorsa bu atıkları değerlendirmek için binlerce fikirden sadece bir tanesini bu yazımızda paylaşacağız. Başlıkta da belirttiğimiz gibi kağıttan ve köpük tabaktan nasıl kaplumbağa yapılır bunları tarif edeceğiz. İlk olarak kağıttan kaplumbağa yapımını tarif edelim.

Kağıttan kaplumbağa yapmak için  olan şey aşağıda kağıttan kaplumbağa çizim kalıbını yazıcınızdan çıkarmanız gerecek. Bunun dışında ise renkli a4 kağıtlarına ihtiyacınız olacaktır. Eğer renkli a4 kağıdınız yoksa beyaz kağıtları boyayarak da etkinliğinizi renklendirebilirsiniz.

Kağıttan Kaplumbağa kalıbı 1(okuloncesitr .net sitesinden alıntıdır) İNDİR

Kağıttan Kaplumbağa kalıbı 2 (okuloncesi .com sitesinden alıntıdır)  İNDİR

İndirdiğiniz bu kalıpları istediğiniz renge boyayarak etkinliğinizi renklendirebilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız görsel tamamlanmış bir kağıttan kaplumbağa etkinliğidir. Eğer aynı renkleri kullanırsanız sizinki de bu örneklere yakın bir halde olacaktır.

Köpük Tabaktan Kaplumbağa Yapımı

Yazımızın ikinci bölümünde ise bir tür geri dönüşüm fikri var diyebiliriz. Kullanılmış sağlam bir köpük tabağı bu etkinliğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  İhtiyacınız olan diğer malzemeler ise yine bir kaç sayfa kağıt, makas ve yapıştırıcıdır. Köpük tabağınızı kaplumbağanızın gövdesi olarak düşünüp kollarını ve bacaklarını kağıttan uygun bir şekilde kesip gövdeye yapıştırdığınızda kaplumbağanız boyanmaya hazır hale gelir.

Köpük tabaklar maddesi gereği her türlü boyayla boyanamaz. Boyama aşamasına geçtiğinizde sulu boya ve keçeli boya gibi boyalara kullanmamanızı öneririz. En uygun boya türü ise guaj boyadır. Ancak guaj boyanız yoksa kuru kalem yada pastel boyayla boyayabilirsiniz. Aşağıda size fikir olması açısından bitmiş köpük tabaktan kaplumbağa

(Alıntı)

Ayrıca köpük tabak yerine yeşil renkli bir peynir kutusu kapağıyla kaplumbağa yapabilirsiniz. Biz fikri verdikten sonra geri kalan her şey sizin hayal gücünüze bağlıdır. 🙂

(Alıntı)

Çok şirin değil mi? 🙂

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.