Etkinlik Örnekleri

Lego parçaları ile dikkat etkinliği

Bu yazımızda çockukların bakarak dikkatlerinin gelişimini sağlayacak bir etkinlik fikri paylaşıyoruz. Bu etkinliğin dosyalarını paylaşmadan önce, belirtmek isteriz ki bizim paylaştığımız örneklerin yanı sıra kendiniz de çeşitlendirebilirsiniz. Eğer evinizde paylaştığımız etkinlikleri yazıcıdan çıkarma imkanınız yoksa kendiniz dikdörtgen şeklinde kağıtlara çizerek ve boyayarak da yapabilirsiniz. Lego parçaları zaten çocuk olan her evde vardır diye tahmin ediyoruz 🙂 Eğer lego parçalarınız yoksa bunları da yine kağıtlara şekiller çizip boyayarak yapabilirsiniz.

Lego parçaları dikkat geliştirme etkinliği görselleri

Alıntıdır

Alıntıdır

Yukarda ikinci görseldeki etkinliği çıktı alarak çocuğunuzun 8 farklı şekil yapmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca bu görselleri ters çevirerek gösterdiğinizde de yine birbirinden farklı 8 farklı şekil daha elde etmiş olursunuz.

Legolarla dikkat geliştirme etkinliğini çocuğa faydaları nelerdir?

Özellikle sayıları bilmeyen okul öncesi çocuklar için dikkat geliştirme etkinliği sayılabilecek lego parçaları ile şekil yapma etkinliği ile çocuk şekilleri ve renkleri ayırt etmeyi öğrenir.

Dikkatli bakma ve ayırt etme yetisi gelişir.

Çocuklar için dikkat geliştirme etkinliği olarak hemen hemen her evde yapılabilecek ve zenginleştirilebilecek bir etkinlik örneğidir.

 

Etiketler: , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.