Etkinlik Örnekleri

Okulöncesi Çocuklar için İngilizce Youtube Kanalları

Günümüzün imkanları göz önünde bulundurulduğunda okul öncesi çocukların İngilizce öğrenmeleri artık çok kolaydır. Anadilini tamamen duyarak diğer bir ifadeyle edinerek öğrenen çocuklar aynı şekilde ikinci bir dili de çok rahatlıkla öğrenebilirler. Hatta bunu yapabilmek için anne-babanın İngilizce bilmesine bile gerek yok. Hatta ve hatta çocuğun anaokulunda veya kreşinde ona İngilizce ders verilmesine bile gerek yok. Peki çocuk kendi kendine nasıl öğrenecek derseniz. Bunun cevabını zaten yazının başlığında çoktan verdik. 🙂 Evet Youtube. Sosyal video paylaşım platformu olan Youtube’da çocuklar için bir çok yararlı içeriklerin olabileceği gibi zararlı içerikler de vardır. İşte  sadece tam da bu noktada çocuğunuz size ihtiyaç duyacaktır. İngilizce öğrenmesi için çocuğunuza en zararsız Youtube kanallarını araştırıyorsanız bu yazımızdaki kanallara mutlaka abone olmanızı tavsiye ederiz. İşte çocuklar için İngilizce Youtube Kanalları:

1.Simon Official English

Sevimli bir tavşan olan Simon’un maceralarının anlatıldığı bu kısa çizgi film dizisinde. Çocuklar sadece kelimelerin anlamlarını öğrenmekle kalmıyor aynı zamanda onların cümleler içinde kullanılmasını öğrenebiliyorlar. Tamamen başlangıç seviyesinde konuşma pratiğine uygun videoların bulunduğu Simon kanalına abone olmanızı ve videolarla bir çalma listesi oluşturmanızı öneririz.

2.Wow English

Çocuklar için İngilizce Youtube Kanalları listemizin ikinci kanalı ise Wow English kanalı. Kanalda çocuklara yabancı dil eğitimi konusunda başarılı bir uzman olan Steve’in bir çizgi film kahramanı olan arkadaşı Maggie ile olan diyalog videoları vardır. Sanal ortam tasarımlarıyla renklendirilen videolar çocukların kelime ezberlemesi ve kelimeleri doğru bir şekilde söyleyebilmelerine büyük katkı sağlayacaktır. Steve’in videolarda bir kelimeyi birçok kez tekrarlamasıyla çocuklar hiç farkında olmadan kelimelerin anlamlarını ezberleyebilir ve doğru telafuz edebilirler.

3.English Sing Sing

Çocuklar için İngilizce Youtube kanallarımı arasında tavsiye edebileceğimiz üçüncü kanal da English Sing Sing. Oldukça renkli ve şarkılı bir kanal olan English Sing Sing Kanalı ile çocuklar öğrenmeleri gereken ilk kelimeleri eğlenerek öğrenebilirler. Ayrıca kanaldaki videoların ileri seviyelerinde ise diyaloglarda vardır. Her şeyin basitten kolaya doğru gittiği bu kanalda çocuğunuzun neler öğreneceği ile ilgili bir liste yaparak bu videoları sırasıyla izletebilirsiniz. Kısa bir süre içinde çocuğunuzun kelimeleri nasıl öğrendiğine siz bile şaşıracaksınız. Hatta eğer İngilizce bilmiyorsanız siz de bu kelimeleri nasıl öğrendiğinize hayret edebilirsiniz.

Okul öncesi çocuklar için Youtube kanallarından tavsiyelerde bulunduğumuz bu yazımızın sonuna gelirken size tavsiyemiz bu işi sistemli bir şekilde ama doğal yollarla düzenli bir şekilde yapmanız olacaktır. Çocuğunuza izlettiğiniz videolarla ilgili bilgisayar çıktıları alarak ya da etkinlikler düzenleyerek öğrenmelerini kalıcı hale getirmelisiniz.

 

 

Etiketler: , , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.